— Witaj
Biuro turystyczne Senior
Bo na podróże nigdy nie jest za późno!
Turystyka dla seniora – bezpiecznie, komfortowo, z klasą.
Biuro turystyczne Senior powstało w 2017 roku z myślą o zapewnieniu komfortowych i dostosowanych do potrzeb seniorów podróży. Naszym celem jest tworzenie wyjątkowych wspomnień i umożliwienie naszym klientom odkrywania uroków Polski i świata w przyjaznych warunkach, pełnych spokoju i relaksu.
Podróże z sercem
Podróże dla Ciebie – komfort i bezpieczeństwo w każdym wieku.
Wczasy dla seniorów
Krajowe i zagraniczne wycieczki dostosowane do potrzeb i możliwości osób starszych.
Ubezpieczenia podróżne
Zapewniamy kompleksową ochronę podczas wyjazdów, gwarantując bezpieczeństwo i spokój ducha.
Usługi transportowe
Oferujemy przewóz osób komfortowymi busami, dbając o wygodę i bezpieczeństwo podróży.
Biuro turystyczne Senior
Nasi eksperci nie tylko planują podróże, ale także towarzyszą klientom na każdym etapie wyprawy – służąc wsparciem, wiedzą i troską. Ich doświadczenie oraz indywidualne podejście do każdego uczestnika wycieczki sprawiają, że każda podróż staje się bezpieczna, komfortowa i pełna niezapomnianych wrażeń.
Mówią o nas
Krótka historia biura
Pierwsze wczasy wypoczynkowe w PRL
Wakacje to czas, kiedy zastanawiamy się, gdzie spędzić lato. Dziś możliwości podróżowania są nieograniczone – od egzotycznych plaż po górskie szlaki w najdalszych zakątkach świata.
Do Grecji czy Turcji jeździ się dziś na wakacje, na urlop albo na wypoczynek a w czasach PRL jeździło się na wczasy wypoczynkowe, które były zaplanowane, bo i gospodarkę mieliśmy planową.
Wczasy były, ale tylko pracownicze a wyjazdy tylko zorganizowane. Wypoczynek obywatela był pod kontrolą państwa.
Wczasy PRL zapisały się nie tylko w pamięci polskich seniorów, lecz również w konstytucji z 1952 r. cyt. „Organizacja wczasów, rozwój turystyki, uzdrowisk, urządzeń sportowych, domów kultury, klubów, świetlic, parków i innych urządzeń wypoczynkowych stwarzają możliwości zdrowego i kulturalnego wypoczynku dla coraz szerszych rzesz ludu pracującego miast i wsi”.
Stąd misją nowej, socjalistycznej powojennej Polski stało się organizowanie masowego wypoczynku dla pracujących obywateli.
Jeszcze przed II wojna światową turystyka była elitarna. Chodzenie po górach, wyjazdy nad morze, sporty zimowe i letnie – były zarezerwowane dla wąskiej grupy zamożnych i wykształconych. Chłop, robotnik, rzemieślnik – nie mieli wakacji, nie podróżowali. Wczasy i turystyka były dla tej klasy nieosiągalnym luksusem. I mimo prób popularyzacji turystyki w 20-leciu międzywojennym, mimo programu budowy schronisk, mimo działalności wielu organizacji – turystyka nie wyszła poza wyższe warstwy społeczeństwa.
Powstał Fundusz Wczasów Pracowniczych FWP, czyli przedsiębiorstwo do promocji turystyki zorganizowanej, które prowadziło domy wczasowe.
Zakłady pracy miały swoje własne ośrodki wczasowe, gdzie organizowano turnusy dla pracowników i ich rodzin.
Każdy dzień wypełniony był atrakcjami: wieczorki zapoznawcze, potańcówki, grzybobrania i inne. Dzięki temu, wczasowicze mieli okazję nie tylko odpocząć, ale także nawiązać nowe znajomości
Pracownicze ośrodki wczasowe, domki letniskowe i pola namiotowe przyciągały turystów z całego regionu i były wspólnym mianownikiem dla wielu ludzi urodzonych w czasach PRL-u. Wczasowicze korzystali z uroków pływania, żeglowania oraz wędkowania. Gościli oni w atrakcyjnych ośrodkach nad morzem i w górach – Zakopane, Krynica czy Sopot i Międzyzdroje. Nie wystarczyło zapłacić za wczasy i mieć skierowanie, ale też trzeba było przynależeć do partii.
Wtedy byli to ludzie pracy w wieku aktywności zawodowej, a dziś są to nasi polscy seniorzy, którzy jeździli na wczasy krajoznawcze (rejsy po rzekach), turystyczne (wędrowne wycieczki wysokogórskie) czy lecznicze (do sanatorium lub uzdrowiska).
W okresie PRL Polacy nie mogli wyjeżdżać za granicę, nie dostawali paszportów, więc odpoczywali w kraju. W czasach komunistycznych wakacje spędzano pod namiotami, w domkach letniskowych lub pracowniczych ośrodkach wczasowych.
Dopiero w latach 80-tych XX w. władze coraz częściej pozwalały na wyjazdy do innych krajów. Polacy tłumnie wybierali się na urlopy zagraniczne, głównie do państw socjalistycznych – Czechosłowacji, Jugosławii, na Węgry czy do Bułgarii.
Było miło, ale się skończyło
Dzisiejsi seniorzy to ci, którzy doświadczyli takich wakacji i z sentymentem wspominają wieczorne integracje, dancingi, stołówki z ceratą na stole i zapach kiełbasy z ogniska. Wczasy w PRL to już legenda. Wspomnienia z tych wakacji są żywe do dziś, a wielu seniorów z nostalgią wraca myślami do tamtych lat.
Dziś klienci naszego biura turystycznego to seniorzy, czyli wczasowicze z czasów PRL, pamiętający i wspominający, że bez tych wyjazdów ich dzieciństwo i młodość na pewno byłyby uboższe. Choć czasy PRL-u były pełne ograniczeń, to wakacje organizowane w tym okresie mają swój niezapomniany urok.
Wspólne spędzanie czasu, organizowane atrakcje i prostota wypoczynku tworzyły wyjątkową atmosferę, którą dzisiejsze wakacje, często zbyt skomplikowane i kosztowne, nie zawsze potrafią dorównać.
Wczasy w PRL-u nie były ani all-inclusive, ani last minute. Oferowały jednak Polakom większy dostęp do atrakcyjnych miejsc – jak choćby oblegane domy wczasowe przy plażach nad Bałtykiem, nad jeziorami albo z widokiem na Giewont. Szansę na taki wypoczynek mieli praktycznie wszyscy, także osoby niezamożne.
Kochamy Morze Bałtyckie i Góry Stołowe
Morze Bałtyckie było jednym z najpopularniejszych celów wakacyjnych podróży. Szczególnym zainteresowaniem cieszyły się trzy nadmorskie miejscowości: Kołobrzeg, Sopot i Międzyzdroje. To ostatnie miejsce było jednym z najmodniejszych wakacyjnych kierunków. Tam Polacy pływali statkiem, opalali się na plaży, a także korzystali z bogatej oferty kulturalnej.
Sporą popularnością w rejonach górskich i nie tylko cieszyły się także uzdrowiska: Krynica Zdrój, Wysowa Zdrój czy Ciechocinek. Wypoczywali w nich kuracjusze z całego kraju, upatrując w tego typu ośrodkach nie tylko szansy na poprawę swojego zdrowia oraz samopoczucia, ale także poszukując w nich namiastki bogactwa i luksusu, z którym większości obywatelom PRL kojarzył się niedostępny Zachód.
Dziś Morze Bałtyckie wciąż przyciąga turystów, choć zmieniły się warunki i oferta wypoczynkowa. Niemniej jednak, dla tych, którzy pamiętają wakacje w PRL, miejsce to wciąż ma szczególne znaczenie, przywołując na myśl czasy, gdy każda chwila nad wodą była prawdziwą przygodą. Pobyt w ośrodkach wczasowych był wspomnieniem dla wielu milionów Polaków. Wspólnota tego doświadczenia zacieśniała społeczne więzy.
Każdy nasz klient-senior lubi idealizować przeszłość i stare czasy. Często w biurze od nich słyszymy, że „kiedyś to były czasy…” albo „W PRL-u ludzie częściej wyjeżdżali na wczasy, które zmuszały ich do większej integracji z innymi. Wspólne posiłki na stołówce, wieczorki zapoznawcze, dancingi to była codzienność w ośrodkach wypoczynkowych. Teraz – w dobie czasów urlopów indywidualnych, kiedy każdy rezerwuje sobie wyjazd według potrzeb – szansa na to, że będziemy przez dłuższy czas przebywać z ludźmi, których możemy poznać – jest bardzo mała.”
Dziś Polska to „kraj podróżników”, z zagranicznymi biurami podroży, które weszły na nasz rynek po 1989 roku, by robić kokosowe interesy. Jednak musimy pamiętać, że grunt pod to przygotował PRL i jego społeczna polityka wypoczynku jako dobra powszechnego i ogólnodostępnego.
Biuro Turystyczne dla seniorów jako alternatywa wczasów wypoczynkowych
Ówcześni robotnicy z czasów PRL-u są dziś seniorami zrzeszającymi się w klubach seniora albo w związkach emerytów i rencistów, tymi, którzy wspominają tamte dobre czasy i z sentymentem wracają do swoich wspomnień o wieczornych dancingach czy wieczorkach zapoznawczych.Tym wspomnieniom wyszło naprzeciw nasze biuro turystyczne dla seniorów, które od 2017 roku współpracuje z ośrodkami wypoczynkowymi, domami wczasowymi i prywatnymi właścicielami takich obiektów. Jako agent turystyczny od blisko 8 lat, wybieramy dla naszych seniorów najlepsze ośrodki wypoczynkowe i rehabilitacyjne, które w pełni spełniałyby ich potrzeby i oczekiwania (blisko morza, winda, 3 posiłki dziennie, wieczorek taneczny, wycieczka 1-dniowa, przewóz autokarem). Zaczęliśmy sprzedawać również bilety na przejazd oraz ubezpieczenia turystyczne, a także podpisaliśmy umowy agencyjne z większymi touroperatorami na wczasy zagraniczne. Nasi seniorzy powoli odkrywali świat podróży.
W kolejnych latach zmienialiśmy się wraz ze zmieniającym się otoczeniem gospodarczym i bogaceniem się społeczeństwa wprowadzając innowacje i kolejne produkty. Dwukrotnie zmieniliśmy siedzibę we Wrocławiu tak, aby klienci mieli łatwiejszy dostęp do naszych usług. W latach 2017-2019 nasze biuro mieściło się na II piętrze biurowca na ul. Powstańców Śląskich 5. Następnie przeprowadziliśmy się do biura na ul. Św. Mikołaja 12 na I piętro, gdzie pracowaliśmy do stycznia 2021. Już 4 lata prowadzimy nasze biuro w obecnym miejscu na ul. Św. Mikołaja 30/31 lok. 1. Tutaj jesteśmy bardziej widoczni dla naszych klientów i widać nas już od ulicy. Seniorzy mają swobodne wejście do naszego biura, w którym jest przytulnie, kolorowo i zawsze gościmy ich serdecznie.Posiadamy gwarancję ubezpieczeniową. Mamy zaprzyjaźnionych partnerów turystycznych, znamy dobrze ośrodki wczasowe i atrakcje turystyczne. Podróżujemy, uczymy się, ciągle dostosowujemy nasze programy do zmieniającej się rzeczywistości. Kochamy polskie Morze Bałtyckie i Góry Stołowe, gdzie zlokalizowane są wszystkie największe sanatoria uzdrowiskowe z dużymi pokładami soli mineralnych. Ich lecznicze wykorzystanie stało się podstawą rozwoju uzdrowisk Kudowy, Dusznik, Lądka, Świeradowa, Szczawna, i Polanicy Zdroju. Staramy się pokazać naszym Klientom miejsca, które znamy i które nas zafascynowały. Cieszymy się, kiedy wracają pełni wrażeń i dobrych wspomnień. Ja natomiast cieszę się również, że mam zaszczyt pracować z niezwykłymi ludźmi, kreatywnymi i odpowiedzialnymi, którzy te wyjazdy wraz ze mną przygotowują. Wiem, że moje biuro to ludzie, którzy go tworzą.
Sylwia Jaworska
Doświadcz świata na nowo
Biuro turystyczne Senior to więcej niż organizator podróży – to zespół pasjonatów, którzy z pełnym zaangażowaniem dbają o potrzeby seniorów, tworząc wyjątkowe wspomnienia z każdej wyprawy. Zapraszamy do wspólnego odkrywania świata!
Wczasy Seniora
Naszym celem jest nie tylko organizacja wyjazdów, ale także budowanie wspólnoty ludzi z pasją do podróżowania. W Biurze Turystycznym Senior każdy wyjazd to okazja do zawarcia nowych znajomości, zdobycia wyjątkowych wspomnień i czerpania radości z odkrywania świata w towarzystwie osób, które rozumieją Twoje potrzeby.
Wczasy Seniora
Biuro Turystyczne Senior to firma, która od 2017 roku specjalizuje się w organizacji wyjazdów dostosowanych do potrzeb osób starszych. Naszą misją jest zapewnienie seniorom bezpiecznego i komfortowego wypoczynku, który pozwoli im cieszyć się życiem i odkrywać nowe miejsca. Stawiamy na jakość, profesjonalizm i indywidualne podejście do każdego klienta.
Dzięki naszemu doświadczeniu oraz współpracy z certyfikowanymi specjalistami, gwarantujemy najwyższy standard usług. Z nami podróże stają się przyjemnością, a każdy senior może poczuć się wyjątkowo i bezpiecznie, zarówno w kraju, jak i za granicą.